Handgel en de zon? Check even hoe ie ruikt!
Nu liever even geen gel met een geurtje gebruiken.
Handgel is in een paar maanden tijd een vaste constante geworden in handtassen wereldwijd. Ze zijn handig om even je handen te ontsmetten als er geen water en zeep voorhanden is. Met ongeparfumeerde gels is niets aan de hand, maar met geparfumeerde is het oppassen.
"De geurstoffen in de gel kunnen fotosensibiliseren," zegt dermatoloog Thomas Maselis in Het Laatste Nieuws. “Daar zit een stof in die de huid donkerbruin kan doen verkleuren en dat zijn vlekken die soms levenslang kunnen blijven.”
Een dergelijke verkleuring kan bijvoorbeeld ook ontstaan wanneer je na het gebruik van deodorant in de zon gaat. “Die verkleuring in de zon zien we vooral bij geparfumeerde producten, dagcrèmes, deodorants, eau-de-toilette, dus alles wat geparfumeerd is, gebruik je beter niet wanneer je in de zon gaat.”De meeste handgels zijn niet geparfumeerd. Of er een geurtje aan toegevoegd is, test je makkelijk zelf: ruikt het naar alcohol, dan is er niets aan de hand. Zit er iets als citrus of bergamot in, dan kun je de handgel beter voor het najaar bewaren.
Foto (c) iStock
Elke week het laatste nieuws ontvangen in je mailbox? Het beste van Nouveau.nl, Máxima en cultuur voor leuke vrouwen met stijl. Schrijf je in
Wat anderen nu lezen
Binge Eating is de meest voorkomende eetstoornis...
Langer jong: antioxidanten versus vrije radicalen
De 5 fasen van de overgang: dit kun je verwachten
Moet je nieuwe kleding eerst wassen of niet?
Kan je aankomen als je niet lang genoeg kauwt op wat je eet?
Zó eet je je de overgang door
Waarom droom ik vooral als ik op mijn linkerzijde slaap?
Dit is waarom je beter geen rode gist rijst kunt nemen naarmate je ouder wordt
Afvallen: 'Hypediëten zijn populair, maar doen niets voor je lijn'
De beste zonbescherming is spotgoedkoop