Prins Bernhard doet vandaag mee aan De Hollandse 100

Prins Bernhard doet vandaag mee aan De Hollandse 100

Prins Bernhard tijdens De Hollandse 100 in 2018. 

Prins Bernhard doet vandaag mee aan De Hollandse 100 in en rond Thialf in Heerenveen. De prins gaat tien kilometer schaatsen en negentig kilometer wielrennen.

“Laatste training voor De Hollandse 100,” zo liet Bernhard van Oranje donderdag weten op Instagram. Op de foto, die gemaakt werd op de Jaap Edenbaan in Amsterdam, staat hij in starthouding klaar voor de vijfde editie van de inzamelingsactie voor wetenschappelijk onderzoek naar lymfklierkanker. 

Non-Hodgkin-lymfoom

De prins kreeg zelf in de zomer van 2013 het non-Hodgkin-lymfoom (NHL), een zeldzame vorm van lymfklierkanker. Hij wist in 2015 te genezen en richtte de stichting Lymph&Co op die geld inzamelt voor wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte. 

Hele gezin doet mee

Bernhard en zijn vrouw Annette schaatsen en fietsen vandaag mee. Ook hun zonen Samuel (14) en Benjamin, die deze week elf is geworden, hebben zich opgegeven voor het sportieve evenement. 

Lees ook: Zó krijg je als 40+'er betere botten

Ook Margriet en Pieter-Christiaan zijn deelnemers

Ook moeder prinses Margriet en broer prins Pieter-Christiaan behoren tot de deelnemers. Prins Jaime en zijn zus prinses Margarita hebben financiële steun gegeven.

Monique des Bouvrie

Onder anderen Monique des Bouvrie en Simon Keizer zijn ambassadeurs van Lymph&Co. Monique wist ook te genezen van lymfklierkanker. De moeder van Simon leidt aan de ziekte. 

Streefbedrag

Vrijdagavond was al 253.619 euro opgehaald met De Hollandse 100, het streefbedrag was 250.000 euro. Het geld gaat naar een vierjarig onderzoek van Marianne Bos aan het UMC Utrecht naar vaccins voor verschillende vormen van lymfklierkanker bij volwassenen en kinderen. Voor dit onderzoek werkt de groep uit het UMC Utrecht samen met onderzoekers uit het Prinses Máxima Centrum.

Bronnen: BuzzR, vorsten.nl, dehollandse100.nlBeeld: ANP

Elke week het laatste nieuws ontvangen in je mailbox? Het beste van Nouveau.nl, Máxima en cultuur voor leuke vrouwen met stijl. Schrijf je in