Bijzondere promotie voor Mary van Denemarken
Koningin Margrethe heeft een bijzonder besluit genomen: haar schoondochter kroonprinses Mary mag vanaf nu optreden als haar plaatsvervanger, mocht Margrethe haar taken niet kunnen uitvoeren.
De beslissing is goedgekeurd door de Deense regering, en is wat je noemt modern: volgens eeuwenoude traditie kreeg nog nooit eerder een aangetrouwd lid van het hof deze grote eer.
Plaatsvervanger
Als Mary als plaatsvervanger optreedt mag ze ook wetten ondertekenen. Een flinke taak dus. Overigens heeft alleen kroonprins Frederik (de zoon van koningin Margrethe en man van Mary) de taak van regent als zijn moeder afwezig is. Mary, haar zwager prins Joachim en Frederiks tante Benedikte kunnen dezelfde taken vervullen als Mary.
Toch geeft het maar aan hoe gek koningin Margrethe precies is met haar Australische schoondochter. In Denemarken is er bovendien veel meer nood voor dit soort aanwijzingen dan in Nederland: het is onder de Denen een regel dat er altijd een volwassen, troongerechtigd lid van de royal family in het land moet zijn. Bijvoorbeeld als de koningin naar het buitenland gaat.
Modern
In Denemarken wordt de beslissing om Mary naar voren te schuiven gezien als een moderniteitsgreep, en als een teken dat koningin Margrethe (inmiddels 79) steeds meer taken wil afdragen aan het kroonprinselijk paar. Ze wil door tot aan haar dood, heeft ze herhaaldelijk gezegd. Maar ze wil wel zorgen dat haar zoon en schoondochter alles in huis hebben om het stokje over te nemen als het moment daar is.
All hail (soort van) queen Mary!
Elke week het laatste nieuws ontvangen in je mailbox? Het beste van Nouveau.nl, Máxima en cultuur voor leuke vrouwen met stijl. Schrijf je in
Wat anderen nu lezen
Caroline van Monaco: 66 en nog altijd zó glam
Amalia op de Cariben: zo deed Beatrix het toen zij 20 was
Lekker vrolijk: royals in polkadots
De prinses en de papegaai: Stéphanie van Monaco krijg je niet gek
Griekse royals verhuizen niet naar Athene na de dood van koning Constantine
Prinses Ingrid Alexandra waagt de sprong (op 6 km hoogte!)
Zweedse royals: heerlijk veel glamour en gala's!
Koningin Mathilde (50): 'Ik heb nog altijd veel plezier met mijn man'
Máxima en haar hoge laarzen: voor alle gelegenheden
Koningin Mathilde 50: 8 heerlijke foto’s van toen en nu