Leesvoer: Martine Antonie & Marte Röling – Droomwerk
Op Kasteel het Nijenhuis in Heino/Wijhe toont Marte Röling evenals in het boek recent werk. Een voorbeeld zijn haar ‘prikbeelden’: speelse sculpturen vol kleur en beweging, die op of aan metershoge staande stangen, oftewel prikkers, worden gepresenteerd. Verder zijn er gemanipuleerde foto’s met gefantaseerde, vaak niet-uitvoerbare sculpturen op locaties over de hele wereld te zien.
In het kasteel hangt het werk van haar moeder, de schilderes Martine Antonie (1909-2006; pseudoniem van Tonny Röling-Grolle), maker van kleurrijke landschappen met figuren. Met haar expressieve schilderijen gaf Antonie uiting aan haar liefde voor de natuur en de ongrijpbare en onbenoembare levenskracht die zij als nieuwsgierige reiziger overal ter wereld ervoer.
Het bijzondere aan dit boek is dat het beide kunstenaars samenbrengt. Hoewel dromen een voorwaarde zijn om kunst te maken, is discipline volgens Marte Röling en haar moeder Martine nog veel belangrijker. Het kunstenaarschap is vooral hard werken. Maar het is geen moeten, het is willen. Heel graag zelfs. De titel van dit boek verwijst niet alleen naar de ‘droomschilderijen’ en ‘droombeelden’ van moeder en dochter, maar ook naar het vak van kunstenaar in het algemeen. Net als haar moeder, ziet Marte Röling haar werk als ‘droomwerk’, als het mooiste beroep dat er bestaat. Over het bedenken en maken van haar nieuwste beelden zegt Röling dan ook vol overgave: “Ik heb me suf genoten.”
BoekHet boek bevat 48 pagina’s en bedraagt €17,50. Voor meer informatie: www.waandersdekunst.nl
TentoonstellingMuseum Fundatie, Kasteel Het Nijenhuis, Heino/Wijhe. Nog te zien t/m 21 januari 2017.
Lees hier het exclusieve interview uit ons Jubileumnummer dat Maria Goos met Marte Röling had.
Wat anderen nu lezen
Criminoloog Marieke Liem: 'Ernstig geweld verbijstert ons, maar ik wil het doorgronden'
Dieuwertje Blok vond het oorlogsdagboek van haar Joodse moeder
- SAMEN MET Martha Flora
Kims schoonmoeder woont in verzorgingshuis Martha Flora: ‘Door alle aandacht wordt ze gezien’
Tibor Lukács over Hadewych Minis en de andere vrouwen in zijn leven
Lucel kreeg long-covid: 'Ze bleven me naar huis sturen en zeiden: 'Niets aan de hand'
Journalist Barbara van Beukering: 'Bij mijn moeder lag de lat altijd hoog, vooral voor mij'
Xander de Buisonjé & Sophie Steger: 'Succes alleen is een lege huls'
Tom Egbers en Janke Dekker: wat blijft er nog over van hun relatie nu alles op straat ligt?
Jack Spijkerman: 'Vandaag is het feest, morgen waarschijnlijk ook'
Rechtbankverslaggever Saskia Belleman: 'Een dader is zelden alleen een beest'