Kom schatzoeken in de Hermitage!
In de Hermitage Amsterdam is momenteel een schitterende expositie te zien over de juwelen van Catharina de Grote, diamantenliefhebster extra-ordinaire.
In het weekend van 29 en 30 oktober organiseert de Hermitage een echte diamantenjacht, waarbij bezoekers de kans krijgen een diamant in het museum te vinden.
Speuren naar flonkers
In de tentoonstelling Catharina, de Grootste kunnen in dat weekend letters worden verzameld die gezamenlijk de locaties aanwijzen waar diamanten verborgen zijn. De vinder van een steen mag die houden.
Masterclass diamant
© State Hermitage Museum, St. Petersburg
Goed om te weten: slechts vier van de geslepen stenen zijn een echte, Gassan 121 – 0,17crt diamant, t.w.v. € 505 per stuk. De andere zijn zirkoniastenen. Het verschil is met het blote oog niet te zien en daarom kunnen bezoekers bij Gassan Diamonds, op loopafstand van de Hermitage, de steen laten controleren door de diamantexperts en uitvinden of zij de trotse bezitter zijn van een echte diamant, helemaal in stijl met Catherina.
De Hermitage Amsterdam is vanaf 10:00 geopend, kaarten bestelt u hier.
Wat anderen nu lezen
Filip en Mathilde in Zuid-Afrika: diplomatiek koorddansen
Máxima's Pinterest-account: zou ze prinses Mary gepind hebben?
De achilleshiel van de koning: 'Hij maakt zijn eigen regels, daar zijn Nederlanders niet van gediend'
Dior deelt prachtige foto's van de trouwjurk van prinses Iman
Máxima: strak in het powerpak in Marokko
Máxima: Rabat, een souk en een opvallende look
Zien: The Crown filmt de ontmoeting van Will en Kate
Máxima ‘Transaviaat’ naar Casablanca
Hollandse 100: hoe lief zijn Margriet en Pieter!
Prinses Catherine deelt nooit eerder geziene foto's van haar gezin