Angela Groothuizen (62): 'Blijf aan de gang zolang het leuk is'
Niet langer 14 afspraken per dag, dat is de enige concessie die ze doet.
Heb je de serie Tweede Hans al ontdekt? Angela Groothuizen speelt daarin de dirigent van een shantykoor bestaande uit een stel krasse knarren, waaronder Hans, die als kersverse pensionado zijn draai nog niet erg kan vinden.
Die confrontatie met opeens thuiszitten, daar kan Groothuizen zich wel wat bij voorstellen. Ze kreeg er tijdens de coronapandemie, zoals iedereen, mee te maken, toen haar theatertour werd afgeblazen. "Ik heb in het begin gedacht: als dit te lang duurt, moet ik straks plaatsmaken voor de jongere generatie," zegt ze in het Algemeen Dagblad.
Toch bracht het noodgedwongen thuiszitten ook rust en reflectie, al is ze stiekem blij dat alles weer normaal is, met haar tv-programma's, optredens en radioshow. Wel doet ze het iets rustiger aan: 'In ons vak ga je niet met pensioen. Je blijft aan de gang zolang het leuk is. Het is wel minder jachtig dan vroeger. Ik heb me altijd de touwtering gewerkt. Ik wil niet meer veertien afspraken op een dag. Dat heb ik wel geleerd."
Nog iets opgestoken van Tweede Hans? "Het leven houdt niet op na je pensioen. Ga zingen, ga door Nederland fietsen, ga daten. Stel jezelf de vraag: zijn er dingen in het leven die ik heb uitgesteld? En ga die doen.”
‘Tweede Hans’, elke vrijdag om 21.30 uur op NPO 1 bij Omroep Max.
Elke week het laatste nieuws ontvangen in je mailbox? Het beste van Nouveau.nl, Máxima en cultuur voor leuke vrouwen met stijl. Schrijf je in
Wat anderen nu lezen
Trijntje Oosterhuis vindt troost in weer zingen na verdriet
Schrijfster Susan Smit wil eerherstel voor vrouwen die als 'heks' de dood vonden
Janny van der Heijden: 'Seks is niet meer zo'n primaire behoefte voor me'
De politieke ster van de kroning is niet te stoppen
Simone Kleinsma: 'De tranen om het verlies van Guus zijn een beetje op'
Angela Groothuizen pakt toetsenbordridders aan
Kim van Kooten werkt aan tweede seizoen Dag en Nacht
Eindelijk: steeds meer kansen voor 50+ op de arbeidsmarkt
Uitvaart Tina Turner besloten, alleen voor familie en vrienden
Jane Fonda over Hollywood: 'Laat de f***ers je niet kleinkrijgen!'