Dat het geen stijf programma was, bleek wel uit de actieve rol die de koningin aannam. Máxima schroomde niet om zelf de handen uit de mouwen te steken; ze hielp enthousiast mee bij het opzetten van een tent. Het was een mooi moment dat de sfeer van het bezoek goed typeerde: in plaats van alleen toekijken, wilde ze zelf ervaren wat erbij komt kijken om het scoutingavontuur voor de jeugd in goede banen te leiden.
Lekker buiten zijn
Voor de koningin – die sinds 2015 nauw betrokken is bij het landgoed – was het een mooie kans om weer eens met eigen ogen te zien hoe het eraan toegaat in het Horsterwold. Tijdens haar ronde over het 70 hectare grote terrein liet ze zich uitgebreid bijpraten over alles wat er bij scouting komt kijken. Van het opzetten van tenten tot de uitdagende klimparcoursen; ze zag precies wat de jeugd hier dagelijks beleeft.
Het draaide vandaag vooral om de verhalen van de vrijwilligers. Máxima nam uitgebreid de tijd voor het gesprek: hoe houden zij de club draaiende en wat maakt scouting voor hen zo bijzonder?
Gepaste outfit
Natuurlijk viel ook Máxima’s outfit op, en eerlijk is eerlijk: ze was er perfect op gekleed. Voor dit uitje in de natuur koos ze voor een look in groene aardetinten. Een comfortabele broek, gecombineerd met een grofgebreid groen gilet. Om de outfit een chic tintje te geven, koos de koningin voor vrolijke bloemenoorbellen, een wit gestrikte sjaal en een witte top onder het gilet.
Het was de ideale keuze: chic genoeg voor een koningin, maar praktisch genoeg om ongestoord mee over het terrein te wandelen en zelfs tenten op te zetten. Zo zie je maar, óók in het bos kun je er leuk uitzien zonder in te leveren op comfort – ze was helemaal klaar voor het buitenavontuur.
Het was duidelijk dat Máxima de inzet van al die vrijwilligers enorm waardeert. Met het bezoek van vandaag liet ze zien dat ze de ontwikkelingen bij de grootste jeugdorganisatie van Nederland nog altijd op de voet volgt. Een geslaagde middag dus, waarbij de koningin weer even midden tussen de scouts stond.