Voor de zoon van Rob de Nijs voelt het overlijden van zijn vader nog steeds rauw en dichtbij.
Een van de laatste keren samen
“Een van de laatste dingen die ik samen met hem heb gedaan, is een griezelfilm kijken,” vertelt Robbert. “Daar was hij gek op. Hij genoot en maakte grapjes.” Het typeert de band tussen vader en zoon: ook in de laatste fase bleef er ruimte voor lichtheid en verbondenheid.
Robberts gevoel dat het einde naderde, leefde al langer in hem. “Omdat hij steeds zieker werd. Vorig jaar ben ik zelfs al eens afscheid gaan nemen, waardoor ik gek genoeg een soort generale repetitie met hem beleefde.” Hoewel zijn vader na een longembolie toch nog opkrabbelde, veranderde dat hun perspectief blijvend.
“We raakten echter steeds meer aan het idee gewend dat hij er op een dag niet meer zou zijn, al kan dat je uiteindelijk niet voorbereiden op het moment dat het daadwerkelijk zo is,” geeft Robbert toe.
Het moment van afscheid
Toen het moment dan echt daar was, overviel het hem alsnog. Hij zat urenlang bij zijn vader. “Hij was bij het leven erg kwetsbaar en broos, dus je moest voorzichtig met hem omgaan.” Maar juist in die kwetsbaarheid zat voor Robbert ook een beperking – eentje die hij na het overlijden eindelijk kon loslaten.
“Toen pa was overleden kon ik hem eindelijk zo hard vastpakken als ik wilde. Een laatste gevoel naar hem uiten. Pas toen ik dat had gedaan, voelde ik dat hij echt weg was.”
Strijd na de dood
Naast het persoonlijke verdriet volgde een moeilijk hoofdstuk in de familie. Tussen Robbert en zijn moeder, Belinda Meuldijk, Robs ex-vrouw, ontstond een pijnlijke breuk. “Mijn moeder heeft mij zo met mijn rug tegen de muur gezet door de verhalen die ze fabriceert en waar ze zelf nog in is gaan geloven ook. Ik dacht als ik nu niets doe, dan doet niemand het meer. Ik moet mijn vader helpen. En dat is precies wat ik heb gedaan.”
Er gingen ook geruchten dat Belinda een boek over Rob zou willen uitbrengen. Zij liet eerder weten dat dit niet klopt en dat het “nooit het plan was”. Robbert spreekt de hoop uit dat dit zo blijft – en dat ook op sociale media geen onwaarheden meer verschijnen.
Verbroken contact
“Momenteel is er even geen contact tussen ons. Zeker niet na haar uitspraak: ‘Na je vader ben je nu ook je moeder kwijt’,” zegt Robbert. Toch wil hij haar woorden niet veroordelen. “Ik vermoed dat ze die heeft gedaan in haar emotie. Dat ze daar op een gegeven moment met spijt op terugkijkt.”
Wat zou Rob hebben gezegd?
Wat zijn vader van alles zou vinden, weet Robbert naar eigen zeggen heel zeker: “Hij zou supertrots zijn geweest en hebben gezegd: ‘Goed zo jongen. Eindelijk word je wat volwassener en kom je voor jezelf op.’ Hij had het absoluut gewaardeerd.”