Personality

Vier jaar na de teleurstelling is het eindelijk zover: Tijmen Snel maakt vandaag zijn olympisch debuut

De Olympische Spelen in Milaan lopen langzaam richting het einde, maar voor één Nederlander begint het feest vandaag pas. Schaatser Tijmen Snel (28) mag eindelijk zijn opwachting maken op het 'koningsnummer', de 1.500 meter. En dat is hem meer dan gegund, want vier jaar geleden spatte zijn droom op het allerlaatste moment nog op pijnlijke wijze uiteen.

Olympische Spelen
Tijmen Snel

Terwijl de rest van TeamNL al grossiert in medailles en ervaringen, moest Tijmen geduld hebben. Heel veel geduld. Maar vandaag is het zijn beurt. De Amsterdammer kwalificeerde zich verrassend (hij liet zelfs grootheid Kjeld Nuis achter zich!) en leeft naar eigen zeggen in een "koortsdroom".

Van nachtmerrie naar droom

Dat Tijmen er staat, is een overwinning op zich. Weet je nog, Peking 2022? Tijmen had zich toen ook geplaatst voor de 1.500 meter. Hij stond klaar om te gaan, maar de schaatsbond besloot op het laatste moment anders. Zijn plekje werd opgeofferd om Marcel Bosker en Sven Kramer mee te kunnen nemen voor de ploegenachtervolging.

Een keiharde klap voor de jonge schaatser. "Zo veel kansen op een olympisch podium krijg ik niet," realiseert hij zich nu des te meer. Daarom is zijn tactiek voor vandaag simpel: alles of niets. "Ik ga er vol inknallen. Want als je dat niet doet, wordt het sowieso lastig om te winnen", vertelt hij aan Sportnieuws.

Eigen fanclub in Milaan

Gelukkig staat hij er niet alleen voor. Hoewel hij als debutant misschien de zenuwen door zijn lijf voelt gieren, zit de tribune vol met liefde. Er is een speciale 'Tijmen Snel-fanclub' van zo'n 25 vrienden en familieleden naar Italië afgereisd om hem naar de finish te schreeuwen.

"Tijdens de race krijg ik er niet zo veel van mee, maar vooraf en na afloop natuurlijk wel. Dat is erg mooi," vertelt Tijmen dankbaar.

Steun voor maatje Joep

Tijmen zat zelf eerder deze week op de tribune toen zijn goede vriend en ploeggenoot Joep Wennemars zijn race in het water zag vallen door die nare hinder-actie. "Joep zat er flink doorheen," zag Tijmen. Maar vanavond zijn de rollen omgedraaid en zal Joep ongetwijfeld langs de kant staan om zijn maatje aan te moedigen.

Het is tijd voor eerherstel en nieuwe kansen. Zet 'm op, Tijmen!