Voor leuke 40+ vrouwen met stijl

Dit is Mechteld van Duin, de vrouw van SP-leider Jimmy Dijk

Jimmy Dijk (39), fractieleider van de SP in de Tweede Kamer, staat bekend als een bevlogen politicus met een no-nonsense houding. Maar achter die vurige debater schuilt ook een man met een zacht hart. Op vrijdag 3 oktober 2025 stapte hij in het huwelijksbootje met zijn grote liefde Mechteld van Duin.

Jimmy Dijk

De vonk tussen Jimmy en Mechteld sloeg al in 2012 over, toen Mechteld als nieuw SP-lid het partijkantoor in Groningen binnenliep. Jimmy herinnert zich dat moment nog goed: “Je liep mij gewoon voorbij,” zegt hij in een interview met Dagblad van het Noorden. “Je had het druk en had haast.” Mechteld was destijds actief bij jongerenorganisatie ROOD. Al snel kwamen ze elkaar vaker tegen tijdens acties en bijeenkomsten. “We vonden elkaar al vrij snel heel leuk. Dat is na een tijdje uitgemond in een relatie,” vertelt Mechteld.

Groningen

In 2014 werd ze zelf raadslid in Groningen. “We hebben het natuurlijk wel meteen verteld aan de mensen in de fractie en iedereen vond het hartstikke leuk,” zegt ze. “De burgemeester wist het pas toen wij al twee jaar wat hadden.”

Hun relatie werd sterker door hun gedeelde idealen. “Het vraagt veel van je privéleven,” legt Mechteld uit. “De politiek doe je in de avonden en weekenden. Dus je wordt een hecht team samen. Bij de SP strijd je ook voor een bepaald doel en dat bindt heel erg.”

Een aanzoek bij de Eiffeltoren

Na ruim elf jaar samen besloot Jimmy zijn geliefde ten huwelijk te vragen, en dat deed hij op een van de meest romantische plekken ter wereld: bij de Eiffeltoren in Parijs. “Natuurlijk zei ik ja,” zegt Mechteld.

Het moment was niet zonder humor. “We kwamen uit de metro en de Eiffeltoren begon helemaal op te lichten,” vertelt Jimmy. “Toen zei Mechteld voor de grap van: ‘Dit is wel een mooi moment om me ten huwelijk te vragen’. Ik grapte terug: ‘Nu heb je het moment wel een beetje verpest’.” Maar jaren later, bij een tweede poging, ging hij écht op één knie. “Als je het doet, moet je het goed doen toch?”

Een politiek huwelijk

Het stel trouwde in het stadhuis van Groningen, de stad waar hun politieke loopbaan begon. “Het wordt een behoorlijk politiek huwelijk,” zei Mechteld lachend in aanloop naar de ceremonie.

Zelfs politieke tegenstanders als Geert Wilders, Caroline van der Plas en Pieter Omtzigt feliciteerden het koppel. Voor Mechteld was dat geen probleem: “Ja zoiets vind ik prima. Ik had anders wel gezegd van: doe dit maar niet. Je weet dat het er een beetje bij hoort dat je wat van jezelf laat zien.”

Jimmy benadrukt dat het laten zien van zijn privéleven hoort bij zijn rol: “Ik vind dat dat hoort bij volksvertegenwoordiger zijn. Veel mensen op straat kenden mij al in Groningen toen ik in de gemeenteraad zat. Dan was ik in de snackbar met mensen een patatje eten en een praatje maken.”

Mechtelds eigen pad

Na haar politieke periode koos Mechteld voor een juridische loopbaan. Ze werkt nu als jurist natuurbescherming bij de provincie Fryslân. “Ik vond het sociaal zekerheidsrecht interessant. De participatiewet werd in 2015 ingevoerd, de sociale werkvoorzieningen werden afgebroken. Mijn politieke interesse daarvoor vloeide over in mijn juridische interesse.”

Ook privé blijft de politiek aanwezig. Jimmy legt uit: “Wij storten ongeveer tweederde van wat we krijgen in de partijkas. Dan houd ik nog ongeveer 3500 euro per maand over.”

Personality
  • Dagblad van het Noorden
  • NL Beeld