/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F04%2Fb69dcRbGckUoCT1744202950.png)
"Vanaf het eerste moment was er chemie," blikt Yvonne terug als we haar bellen. "Zijn charisma, zijn voorkomen – dat trok me meteen aan." Ze vertelt dat ze zich comfortabel voelde bij Gerard, mede doordat hij uit een vergelijkbaar milieu kwam. In haar leven is ze al veel mannen zoals Gerard tegengekomen, waardoor ze elkaar meteen begrepen. "Daardoor communiceer je makkelijker, je voelt elkaar aan."
Karakter
Toch verliep het Toscaanse avontuur niet allemaal even soepel. Zo miste ze aan het begin zijn enthousiasme. "Hij was vaak aan het mopperen. Een echte mopperkont. Een beetje nors. Het glas was eerder half leeg dan half vol."
Yvonne besloot echter door te zetten en de aantrekking die ze in eerste instantie voelde, na te jagen. Vooral in de tweede fase van het avontuur merkte ze dat er ruimte ontstond om elkaar echt te leren kennen. Maar hoewel er gevoelens groeiden, ontstonden er gaandeweg ook twijfels. Beiden hebben sterke persoonlijkheden die behoorlijk zouden kunnen botsen, legt ze uit. "Wij zijn twee karakters die niet voor elkaar wijken."
Toch denkt Yvonne dat sterke karakters met elkaar kunnen leren samenwerken. Iedereen heeft z'n gebreken, en er zijn altijd wel dingen aan een ander die je minder liggen. "Niemand is perfect," benadrukt ze.
De gouden roos
Aan het einde van het avontuur kreeg Yvonne de gouden roos van Gerard – zijn manier om te laten weten dat hij haar graag beter wilde leren kennen. Hoewel ze het al gezellig hadden in Toscane, begon het ontdekken van de connectie daarna pas écht. Maar na de opnames sloeg de liefde een andere richting in.
Afstand
Gerard bleek in de periode na de opnames te herstellen van een medische ingreep. Ze hebben in die periode van meerdere maanden twee keer samen gegeten en veel telefonisch contact gehad, maar de relatie stagneerde.
Yvonne bood tijdens zijn herstel meerdere keren aan om hem te helpen en bij hem te zijn, maar hij wilde liever alleen zijn. De kloof groeide. "Ik heb gewacht. Maar er kwam weinig terug. En op een gegeven moment dacht ik: nu moet ik verder. De verwachtingen werden niet ingelost."
Miscommunicaties
Maar naast het feit dat Gerard haar op afstand hield, spreekt Yvonne van verwarring, miscommunicaties en verkeerde aannames. Tijdens de reünie laat ze zich hier niet over uit, omdat ze het netjes wil houden. "Ik wilde geen welles-nietes-verhaal op televisie. Daar heeft niemand wat aan. Iedereen heeft zijn eigen gelijk, zijn eigen beleving. En ik hoef niemand te overtuigen, ik hem niet, en hij mij niet. We zien het allebei vanaf een ander uitgangspunt," legt ze voorzichtig uit aan de telefoon.
Yvonne deelt dat Gerard boos op haar is vanwege aannames die zij tegenspreekt. "Hij lijkt regelmatig dingen te vergeten, en dat leidt er dan toe dat de verantwoordelijkheid bij mij of iemand anders wordt gelegd," legt ze uit. Dat blijkt een groot punt te zijn wat betreft het mislopen van hun liefdesverhaal. Ze haalt het voorbeeld uit de reünie aan, wanneer hij over eerlijkheid begint. "Als hij zoiets tegen mij zegt, dan zeg ik: wie de schoen past, trekke hem aan."
Het armbandje
Een van de meest besproken momenten in de reünie-aflevering was Yvonnes beslissing om het gouden sieraad terug te geven aan Gerard. "Voor mij was dat een symbool. Ik dacht: als het verhaal niet klopt, dan hoef ik de herinnering ook niet. Maar toen ik het armbandje teruggaf, werd ik uitgejoeld door de andere dames. Onterecht en respectloos."
Volgens Yvonne was het boegeroep oneerlijk. "Zij kennen onze privégesprekken niet. Ze hebben geen idee. En toch oordelen ze."
Yvonne beschouwt het volgen van haar gevoel als haar kracht, wat bewijst dat ze stevig in haar schoenen staat. "Ik ben een financieel onafhankelijke vrouw, ik heb mijn leven op orde. Ik laat me niet beledigen of respectloos behandelen. Ik ben wie ik ben. Wie zonder zonde is, gooit de eerste steen."
Uitpraten
Ondanks alles hebben Yvonne en Gerard toch afgesproken om elkaar binnenkort te spreken. "Om dingen gewoon rustig uit te praten. Wat er nu gebeurd is. Hij vindt dat prettig en ik vind dat ook prettig. Dus dat op zich is gewoon heel positief," legt ze uit. Toch is er twijfel en kwetsbaarheid hoorbaar in Yvonnes stem. "Ik wil hem niet beschadigen, maar ik wil ook niet dat ik beschadigd word."
- Jasper Suyk/Rob Jacobs