Personality

Burn-out bleek uiteindelijk een tumor: RTL-gezicht Antoin Peeters doet zijn verhaal

Maandenlang was zijn stoel bij het RTL Nieuws leeg en vroegen kijkers zich af waar de vertrouwde presentator was gebleven. Vandaag keert Antoin Peeters (51) eindelijk terug aan de desk. In een openhartig gesprek deelt hij de schokkende reden van zijn afwezigheid: wat begon als een burn-out, bleek uiteindelijk een tumor in zijn hoofd.

Fabiën van der Haar
2 minuten
Antoin Peeters

Het afgelopen jaar was voor Antoin een emotionele en fysieke uitputtingsslag. Het begon met een persoonlijk verlies dat de bodem onder zijn bestaan wegsloeg. "Die heftige periode begon met het verlies van een goede vriend", vertelt de nieuwslezer aan RTL Boulevard. "Ik kon niet meer werken, ik was alleen maar met andere dingen bezig. Uiteindelijk begon mijn lichaam ook echt tegen te werken."

Functioneren als een tachtiger

Hoewel hij in eerste instantie dacht aan de mentale tol van het rouwproces, gaven de fysieke signalen een ander beeld. Zijn lichaam trok aan de noodrem op een manier die hij niet kon negeren. "Het begon met hartkloppingen, toen kreeg ik last van mijn maag. Ik liep als een mannetje van 80 jaar, ik kon gewoon echt niet meer functioneren", aldus Antoin. Juist omdat hij mentaal alweer op de weg terug leek, maar de lichamelijke klachten bleven aanhouden, besloten artsen een MRI-scan te maken.

Een beladen diagnose

De uitslag van die scan was even schrikken als verhelderend. "Toen bleek dat ik een hypofysetumor achter mijn ogen heb", deelt hij. Een diagnose die inslaat als een bom. "Als je 'tumor' hoort, is dat natuurlijk ontzettend beladen. Gelukkig werd mij vrij snel verteld dat het goed te behandelen is."

Omdat de tumor gevaarlijk dicht bij zijn oogzenuwen zit, is alertheid geboden. Voor een nieuwslezer is goed zicht immers essentieel. "Dat is natuurlijk wel vervelend als nieuwslezer, als je vlekken in je ogen krijgt en dat soort zaken", grapt hij nuchter.

De 'pensioentest' met Renate

Dankzij een traject met medicijnen en hormonen voelt de presentator zich inmiddels sterk genoeg om zijn plek voor de camera weer in te nemen. "Ik krijg medicijnen en hormonen waardoor ik me binnen korte tijd weer helemaal de oude voel. Ik ben er gewoon weer", vertelt hij opgelucht.

In de zware maanden thuis kon hij volledig leunen op zijn vrouw Renate, met wie hij onlangs twintig jaar getrouwd was. "Renate was echt een schat voor me. Die heeft me al die maanden geholpen, maar me ook gelaten. Het was ook een soort goede test voor je pensioen, want je bent ineens heel veel thuis samen."

Hoewel er in de toekomst nog een operatie op de planning staat, kijkt Antoin vol vertrouwen naar de komende tijd. De steun van de kijkers heeft hem in elk geval goed gedaan. Wij wensen hem een succesvolle eerste werkdag en een spoedig volledig herstel toe!