Culinair genieten | Azurite in Delft
Culinair Delft is een parel rijker: op 2 september opende meesterkok Mario Ridder zijn nieuwe fine dining restaurant Azurite in het Huis van Delft. Ridder, bekend van tweesterrenrestaurant De Zwethheul en Michelinrestaurant Joelia, kiest dit keer voor een intieme aanpak. Met plek voor maar een handjevol gasten en een grote open keuken draait alles om vakmanschap, verfijning en ultieme smaakbeleving.
“Dit is mijn meest persoonlijke project tot nu toe,” vertelt Ridder. “Ik wil nog één keer alles geven en op het allerhoogste niveau koken.” Azurite ademt exclusiviteit: naast het restaurant is er een private dining ruimte voor 16 gasten, een sfeervolle whiskybar en een indrukwekkende wijnzolder met 12.000 flessen.
Azurite is geopend van dinsdag t/m zaterdag voor diner en is gevestigd op Houttuinen 2. Ga voor meer informatie naar www.restaurantazurite.nl.
Vier Pornstar Martini Day | 06 september
Zaterdag 6 september staat helemaal in het teken van één van de meest iconische cocktails: de Pornstar Martini. Fris, fruitig en altijd feestelijk: dé perfecte reden om er dit weekend op uit te gaan. Speciaal voor deze dag hebben we twee fijne adressen voor je geselecteerd waar je deze klassieker kunt proeven (en misschien zelfs een verrassende twist kunt ontdekken).
- LuminAir
Zaterdag zet LuminAir, de rooftopbar pal naast Amsterdam Centraal, de spotlight op de iconische Pornstar Martini. Die dag kun je tussen 12:00 tot 17:00 uur zes Porn Star Martinis tegelijk proeven voor €60, maar de hele dag door zijn ze verkrijgbaar voor €19 per stuk. Voor wie iets extra’s wil, is er de GlamStar Martini: een verfijnde mix van Grey Goose Altius, Passoa, passievrucht en vanilletonka. Deze knaller wordt afgewerkt met 22-karaats goud en Pommery Brut Apanage, verkrijgbaar voor €25. Reserveren kan via de website.
In jouw favoriete huiskamer van Oud-West serveren ze niet alleen een klassieke Pornstar- of Espresso Martini. Nee, hier bestel je een 'Kanarie Martini’. Zodra je meeting erop zit, klap je je laptop dicht, zak je weg in een van de knusse zithoekjes in het lichte restaurant en geniet je op 2 september extra hard van deze signature cocktail. Een frisse mix van Plantation rum, citroen, perzik en een zachte eggwhite-finish. Perfect om je week nét dat beetje extra te geven op (Pornstar) Martini Day.
Yoga met uitzicht bij Pllek | 07 september
Zin om je zondag ontspannen en met nieuwe energie te beginnen? Bij Pllek in Amsterdam kun je deelnemen aan Yoga met uitzicht: Vinyasa Flow. Van 10:30 tot 12:00 uur neemt yogadocente Bianka Duka je mee in een dynamische les vol meditatie, ademhalingsoefeningen, asana’s en chanting. De focus ligt op ademhaling, het respecteren van je eigen grenzen en het vinden van innerlijke rust.
Of je nu een ervaren yogi bent of juist voor het eerst een mat uitrolt: iedereen is welkom. En het mooie? Je oefent met uitzicht over het IJ, wat de ervaring extra bijzonder maakt. Bij slecht weer verplaatst de les zich naar binnen, zodat je altijd verzekerd bent van een fijne plek. Yogamatten, blokken en fleeces liggen al voor je klaar: je hoeft dus alleen jezelf mee te nemen.
Wijnfestival in het Amstelpark | 5 t/m 7 september
Goed nieuws voor wijnliefhebbers: het Amsterdam Wine Festival viert haar jubileum met de allereerste buiteneditie – en wel in het idyllische Amstelpark. Van 5 t/m 7 september verandert het park in een sfeervol wijnwalhalla waar nazomeren en genieten hand in hand gaan.
Tussen de groene lanen en verborgen tuinen proef je wijnen van topwijnhuizen van het noordelijk halfrond, gecombineerd met gastronomische gerechten, live performances, DJ’s en zelfs druivenstampen. Ook zijn er masterclasses, blindproeverijen en intieme sessies met wijnmakers. Alles in de vertrouwde, bourgondische sfeer van het festival – maar dit keer onder de open hemel.
Wie vóór 8 augustus een ticket bemachtigde, wordt extra feestelijk onthaald met een gratis welkomstbubbel. Early-bird tickets waren €15, reguliere kaarten zijn verkrijgbaar via amsterdamwinefestival.nl.
Kijktips
Naast alle leuke uitjes is er ook genoeg nieuws te streamen voor een ontspannen avond thuis. Netflix trakteert op het tweede deel van Wednesday seizoen 2 (sinds 3 september online), waarin Nevermore Academy weer vol duistere geheimen zit. Vanaf 5 september kun je er ook terecht voor Inspector Zende, een meeslepend misdaaddrama over de jacht op de beruchte Bikini Killer.
Op Prime Video vind je vanaf 12 september de nieuwe serie Do You Wanna Partner, een comedy-drama over twee vriendinnen die samen een craft-beerbedrijf starten. Verder verschijnen er de komende weken spannende titels als Gen V seizoen 2, de actiefilm Ice Road 2: Road to the Sky met Liam Neeson en de Nederlandse misdaadserie SUGA: Ride or Die.
Ook Videoland komt met vers aanbod: sinds 1 september zijn er nieuwe afleveringen van Kees van der Spek Ontmaskert en Lubach. Later deze maand volgt Tonnano, de langverwachte spin-off van Mocro Maffia.